Chip tuning

Zajmujemy się również chip tuningiem silników w autach osobowych i dostawczych.

Na czym polega chip tuning?

Chip tuning to modyfikacja seryjnego oprogramowania sterownika silnika. Każdy silnik posiada zapas w osprzęcie, który można wykorzystać aby zwiększyć moc i moment w naszym silniku. Bardzo często zdarza się, że producenci samochodów wypuszczają na rynek kilka wersji mocowych tego samego silnika, różniących się tylko oprogramowaniem w sterowniku. W takich przypadkach nawet najsłabsza wersja, po chip tuningu może osiągnąć duży przyrost, który nadal jest bezpieczny dla silnika i osprzętu.

Jak przeprowadzany jest chip tuning?

Modyfikacji oprogramowania w sterowniku silnika można dokonać najczęściej na dwa sposoby:

  • odczyt i zapis poprzez złącze diagnostyczne OBD - oprogramowanie sterownika odczytywane i zapisywane jest przy wykorzystaniu złącza diagnostycznego OBD dzięki czemu nie ma potrzeby demontażu sterownika silnika
  • odczyt i zapis w trybie BENCH/BOOT - oprogramowanie sterownika silnika odczytywane i zapisywane jest w trybie serwisowym sterownika, w zależności od modelu sterownika, czasami wymagany jest tylko demontaż sterownika a czasami nawet jego otwarcie w celu podłączenia urządzenia do programowania

Nasza firma posiada oryginalne urządzenia do programowania firmy FLASCHTEC CMD OBD, MAGICMOTORSPORT MAGPro2 x17 i FLEX, ALIENTECH K-TAG dzięki czemu odczyt i zapis sterowników jest wykonywany w bezpieczny sposób.

Przed przystąpieniem do chip tuningu, każdy samochód sprawdzany jest na hamowni podwoziowej wraz z weryfikacją pracy podzespołów przy użyciu interfejsów diagnostycznych. Dopiero gdy samochód przejdzie wstępną weryfikację dokonywana jest modyfikacja oprogramowania. Po zaprogramowaniu nowej wersji oprogramowania, ponownie weryfikujemy pracę podzespołów na hamowni.

Ile to kosztuje?

Cena za modyfikację sterownika uzależniona jest od rocznika samochodu a co za tym idzie rodzaju zamontowanego sterownika silnika.

  • samochody do 2009 roku: 800-1000 zł
  • samochody od 2010 do 2015 roku: 1000 -1200 zł
  • samochody od 2016 roku: 1200-1400 zł

Drukuj